• DSC05905

  Чорногорія відзначила 15-ту річницю незалежності

  21 травня Чорногорія святкує День незалежності − державне свято, яке відзначається щороку на честь проголошення Чорногорії незалежною державою. З цієї нагоди Почесне консульство Чорногорії проводило урочисті заходи, на які були запрошені: Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац, Перший секретар Посольства Чорногорії в Україні пані Івана Булатович, Заступник Міністра закордонних справ України Дмитро Сенік, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, Генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» Павло Кривонос, Директор Комунального підприємства КМДА «Агентство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності» Федір Баландін, Почесний консул Республіки Молдова в Україні Михайло Куницький, Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, помічник Ректора НТУУ «КПІ» Богдан Дуда, Директор Київської Малої академії наук України Ірина Поліщук, письменник, перекладач та видавець Іван Рябчій, народні депутати України, дипломати, діячі мистецтва і культури.

  Урочистості розпочалися з молебню у Храмі Святителя Миколи Чудотворця при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за здоров’я українського та чорногорського народів і усього людства та подолання пандемії, яка охопила весь світ. Після молебню відбулося покладання квітів до пам’ятника видатному чорногорському правителю та поету Петру ІІ Петровичу Нєгошу та прозвучав гімн Чорногорії у виконанні Народного артиста України Фемія Мустафаєва.

  За головуванням Почесного консула Чорногорії в Україні пана Станіслава Довгого урочистості відбулися на найвищому рівні порозуміння і братських стосунків між Чорногорією і Україною. Представникам Чорногорії було приємно почути про ставлення української дипломатичної, культурної та наукової еліти до їхньої країни.

  У своїй вітальній промові Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні Драгіца Понорац подякувала організаторам заходу та зазначила, що чорногорці та українці братній народ і співпраця між нашими країнами буде і надалі активно розвиватися на всіх рівнях.

  Заступник Міністра закордонних справ України Дмитро Сенік висловив вдячність пані Послу за підтримку її країни в питанні суверенітету та територіальної цілісності України, а заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв відзначив схожість історичної долі обох країн у боротьбі за свою незалежність і висловив сподівання на подальший розвиток партнерських і дружніх стосунків між Україною та Чорногорією.DSC05850 DSC05796 DSC05761 DSC05719 DSC05883 DSC05889 DSC05675