• Безымянный

  День Державності Чорногорії 13 липня 2015 року

  Виступ Почесного консула України в Чорногорії Предрага Міловича в Консульстві Чорногорії в місті Київ, Україна

   

  Добрий день Пані та Панове!

   

  Дякую Станіславе від імені Чорногорії за цей прийом в честь її Дня Народження! Утворення держави або оновлення держави, безумовно, являє собою нове здобуття свободи. А здобуття та захист свободи – це справа, яка ніколи не закінчується. Вона передається від предків до нащадків, як генетичний код.

   

  Код, який циркулює в крові народів протягом тисяч років. А за потреби – це свіжа, як нещодавно пробуджена молодість, свіжа – як нещодавно пролита кров за прапор свободи. Ця символіка не випадкова, вона щоразу підтверджує своє існування й актуальність. І сьогодні, в багатьох місцях на Землі. Сьогодні тут – в Україні.

   

  Життя в часи здобуття або захисту свободи є привілеєм, і, звичайно, особлива честь – брати участь в цих подіях, і я мав таке задоволення дев’ять років тому в Моїй Країні.

   

  Тож хочу підняти цей келих за особливі часи, часи які трапляються раз на сто років, чи раз на кілька сотень років, часи заради яких варто жити, які великими літерами вписані в історію народу. На цьому невеличкому, але великому шматочку моєї Малєнької Великої Держави Чорногорії! Ватію вас, панове гості, вітаю вас, мої чорногорські та українські брати і друзі! Хай вічна буде Чорногорія!