Choose a language
Navigation

Економічне співробітництво

Основу економіки Чорногорії складають металургія, електротехнічна промисловість, хімічна промисловість, суднобудування, легка та харчова промисловість. Починаючи з 2000-х років провідну позицію в економіці країни займає туризм, який приносить стабільний прибуток.

Чорногорія, як демократична та відкрита країна з новим державним потенціалом, розвиває політичну співпрацю з провідними країнами світу,  інтенсивність якої відповідає державним та національним інтересам Чорногорії. Зміцнення економічної співпраці із зарубіжними партнерами шляхом зміцнення економічної дипломатії є ключовим напрямком міжнародної співпраці.

Зміцнення двосторонніх відносин на всіх рівнях створює сприятливі умови для змістовної та інтенсивної підтримки чорногорської діаспори. У контексті зміцнення двосторонніх економічних відносин пріоритетними є:

Співпраця з європейськими країнами та країнами ЄС ─ Зміцнення співпраці з впливовими країнами ЄС, Німеччиною, Великобританією, Францією та Італією, ключовими партнерами в міжнародних організаціях і на міжнародній політичній арені є важливим фактором у реалізації зовнішньої політики Чорногорії та внутрішнього розвитку країни. Співпраця з цими країнами загалом, шляхом двосторонніх переговорів, а також в рамках процесу європейської та євроатлантичної інтеграції, сприятиме динаміці економічного та демократичного розвитку Чорногорії.

Окрім вище згаданих країн, Чорногорія розвиває та підтримує стабільну співпрацю з іншими країнами Європи. Слід відзначити поглиблення співпраці з країнами Центральної Європи (Польща, Чехія, Словаччина), країнами Балтії та Скандинавії. Розвиток економічної співпраці з цими країнами є надзвичайно важливим. З невеликими європейськими країнами (Ісландія, Кіпр, Мальта, Андорра, Люксембург, Ліхтенштейн, Монако і Сан Марино) Чорногорія розвиває співпрацю шляхом обміну досвідом у сфері адміністрування малого та середнього бізнесу.

США ─ Співпраця з США особливо важлива для Чорногорії. Враховуючи провідну роль США в Північноатлантичному альянсі, партнерство з ЄС і провідне місце у всіх міжнародних організаціях, ─ цілком логічно, що Чорногорія приділяє значну увагу розвитку та поглибленню економічної співпраці з США.

Російська Федерація ─ Хороші історичні та культурні відносини, зміцнені взаєморозумінням у політичних питаннях, говорять про важливість поглиблення співпраці між Чорногорією та Російською Федерацією. Поглиблення двосторонньої співпраці на всіх рівнях та в рамках міжнародних організацій сприяє реалізації інтеграційних процесів та розвитку країни загалом.

Китайська Народна Республіка ─ Співпраця з Китаєм, найбільш густонаселеною країною світу, яка виходить на провідні позиції в світі у сфері політики, економіки та оборони набирає обертів. Побудова стабільної співпраці в галузі економіки та торгівлі є одним з пріоритетних завдань Чорногорії.

Країни Середземномор’я ─ З країнами Середземномор’я Чорногорія поглиблює вже існуючу співпрацю в галузі економіки, а особлива увага приділяється співпраці з Туреччиною та арабськими країнами Середземномор’я.

Співпраця з іншими країнами ─ Також велику увагу Чорногорія приділяє економічній співпраці з Індією, Японією, Бразилією та Канадою. Розвиваючи дипломатичні відносини, Чорногорія розвиває співпрацю з цими країнами, перш за все економічному рівні. Особливу увагу буде приділено зміцненню двосторонньої співпраці з Аргентиною та Австралією, а також з тими країнами, в яких є чорногорська діаспора.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>