• new2
  • news1
  • news3

  Відкриття пам'ятника видатному чорногорському поетові Петру ІІ Петровичу Нєгошу

  13 червня 2013 року у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» у сквері поблизу Науково-технічної бібліотеки університету відбулося урочисте відкриття пам’ятника видатному поету, світському і духовному володарю Чорногорії Петру ІІ Петрoвичу Нєгошу.
  В урочистостях взяли участь Прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чорногорії Оксана Слюсаренко, Почесний консул Чорногорії в Україні та Голова Міжнародної організації Товариство «Україна-Чорногорія» Станіслав Довгий, голова Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Максим Луцький, автор погруддя, чорногорський скульптор Драголюб Драга Джурович, а також викладачі, науковці, студенти та представники засобів масової інформації.
  Церемонію відкриття пам’ятника розпочав ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський.
  Зазначимо, що відкриття пам’ятника видатному чорногорському митцеві – новий крок у зміцненні культурних стосунків між Чорногорією та Україною, перший з яких зроблено у грудні 2011 року, коли у столиці Чорногорії, головному адміністративному, економічному і промисловому центрі країни – місті Подгориця було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.
  Під час церемонії відкриття пам’ятника Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив: «Мені приємно, що гордий профіль чорногорського митрополита Петра II Петровича Нєгоша назавжди залишиться у Києві, який він знав, любив і називав «святим містом».
  Міністр також підкреслив: надзвичайно важливим є те, що відкриття пам’ятника відбулося у присутності Прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича, оскільки «Пан Прем’єр-міністр, який з 29 років обіймає цю посаду, є одним із тих людей, кому чорногорський народ завдячує за свою незалежність, і, можна сказати, що він проводжує ту справу, якій усе своє життя присвятили п’ять поколінь сім’ї Нєгош». Дмитро Табачник побажав Міло Джукановичу, щоб відкриття пам’ятника відкрило ще одну сторінку видатної діяльності Прем’єр-міністра Чорногорії у сфері державної розбудови.
  «Ми дуже сподіваємося, що дружба між нашими народами, яка бере свій початок ще з XVIII століття, розвиватиметься і у 21-му», – додав Міністр освіти і науки.
  Прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, у свою чергу, зазначив, що відкриття пам’ятника Петру II Петровичу Нєгошу у Києві є вкрай доречним, адже у 2013 році святкується 200-річчя від дня народження митрополита Чорногорії. Водночас, за словами Міло Джукановича, «Сьогоднішня зустріч – це гарна можливість модернізувати багатовікові відносини між українським та чорногорським народами, які мають дуже схожі традиції, менталітет та історію».
  Після урочистого відкриття відбулася коротка екскурсія Національним технічним університетом, під час якої чорногорські гості мали можливість ознайомитися з історією, традиціями університету, а також оглянути алею пам’ятників видатним ученим і конструкторам, чия творча діяльність починалася чи була пов’язана з КПІ.