Choose a language
Navigation

Культурно-гуманітарне співробітництво

(інформаційна довідка)

 

До основних напрямків та форм гуманітарного співробітництва слід віднести: проведення заходів до видатних дат в історії України; пропаганду досягнень української культури; роботу з українством.

Головною подією в українсько-чорногорських гуманітарних відносинах стало завершення першого спільного культурологічного проекту з встановлення пам’ятників Тарасу Шевченко у м. Подгориця та Петару ІІ Нєгошу в м. Київ.

Дипломатичне представництво України в Чорногорії проводило окрему роботу з інформування громадськості Чорногорії щодо українського культурного надбання, зокрема щодо ювілеїв видатних українців.

На культурно-гуманітарному напрямку проведено значну кількість заходів, присвячених відзначенню річниці Незалежності України, зокрема Дні українського фольклору, виставки українських художників у чорногорських містах Жабляк, Шавнік, Бар, Подгориця, пленери художників у м. Столів, Дні українського німого кіно, Фестиваль повітряних куль в Чорногорії «Монгольф’єрія. Відкрите небо» тощо.

В рамках пропаганди українського мистецтва проведено презентації українських фільмів в містах Чорногорії. У серпні 2013 року, у рамках щорічного фестивалю «Барський літопис», спільно з Культурним центром м. Бар, було проведено День українського німого кіно. У листопаді 2013 р., за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національного центру О.Довженко, у м. Подгориця було проведено Дні українського кіно з демонстрацією фільмів українського виробництва.

На виконання попередніх домовленостей між Державною архівною службою України та Державним архівом Чорногорії проведено виставки архівних документів щодо переселення чорногорців на територію сучасної України у містах Цетіньє, Бєло Полє, Плєвля, Колашин, Нікшич.

Збільшено кількість книжок у бібліотеках української мови та літератури, що діє на базі Філософського факультету Університету Чорногорії, Народної бібліотеки у м.Бєло Полє та Плужіне.

Загалом, у 2013 році було проведено понад 20 виставок українських художників у 15 містах Чорногорії, у тому числі в Подгориці, Нікшічі, Будві, Барі, Тіваті, Плевлі та інших.

У 2011 році відкрито пам’ятник Т.Шевченку в Подгориці. У 2013 році в Києві відкрито пам’ятник П.Негошу.

Впродовж 2012-2013 рр. проводились Тижні культури України в Чорногорії, Дні української моди та кіно, фестиваль повітряних куль “Монголф’єрія» у Даніловграді, Тіваті, Подгориці, Барі, Дні українського фольклору в Чорногорії, Тижні мистецтва України в чорногорських містах Будві, Которі, Подгориці, щорічні Тижні української моди в Подгориці, щорічний музичний фестиваль «Гармоніка Фест», регулярний пленер художників України у Століві, Тижні української кухні. Впродовж останніх п’яти років проведено понад 150 виставок українських художників та міжнародних фестивалей.

На філософському факультеті Чорногорського університету викладається українська мова та функціонує українська бібліотека. Бібліотеки також відкрити в містах Нікшич, Біло Польє та Плужине.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>