Choose a language
Navigation

Європейська інтеграція

Пріоритети зовнішньої політики Чорногорії є взаємопов’язаними та доповнюють один одного.

Шляхом прийняття та реалізації основних зовнішньополітичних пріоритетів, Чорногорія прагне до інтеграції в європейські та євроатлантичні організації та регіональні ініціативи, слідує глобальним тенденціям і включається в них відповідно до своїх інтересів та можливостей; розвиває хороші відносини з сусідніми країнами; встановлює та підтримує хороші відносини з рядом найрозвиненіших та найбільших країн світу і при цьому повністю дотримується міжнародних зобов’язань та принципів.

Інтеграція в Європейський Союз

Стратегічна мета Чорногорії ─ вступити в Європейський Союз. В найближчому майбутньому цей процес цілком охопить зовнішньополітичну діяльність Чорногорії та буде головним завданням не тільки зовнішньої, а й внутрішньої політики країни.

Чорногорія розглядає ЄС як найкращу передумову для подальшого розвитку загальних реформ, пристосування до європейських стандартів та їх прийняття, та розвиток двосторонніх відносин з державами-членами ЄС.

У Чорногорії присутня загальна думка про необхідність вступу в ЄС, що надає додатковий імпульс для втілення цієї мети. Швидкість інтеграційного процесу залежить від динаміки економічних, політичних, судових та загальних реформ.

У контексті зовнішньої політики Чорногорії дуже важливу роль відіграє регулярний політичний діалог Чорногорії та ЄС (з країнами-членами, головуючими та Трійкою ЄС), а також відповідність зовнішньої політики Чорногорії до зовнішньої політики та політики безпеки ЄС.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>