НОВОРІЧНІ ВІТАННЯ
Чорногорська мова визнана на міжнародному рівні
Комітет бібліотеки Конгресу у Вашингтоні визнав чорногорську мову і Чорногорія отримала міжнародний код мови, повідомляє Національна бібліотека Чорногорії.
Прохання про кодифікацію чорногорської мови і вимогу про те, щоб мова була визнана в рамках міжнародного стандарту ISO Бібліотека «Джурдже Црноєвіч» подала дев’ять років тому і, нарешті, цими днями воно було ухвалене.
«Чорногорія отримала міжнародний код для чорногорської мови в рамках міжнародних стандартів ISO. У п’ятницю нас проінформували про те, що Об’єднаний консультативний комітет ISO 639, схвалив прохання Національної бібліотеки Чорногорії. Позначення для чорногорської мови буде CNR, назви англійською та французькою «Montenegrin», а в оригіналі чорногорська мова латиницею та кирилицею, діаграма ISO буде готова в наступні кілька тижнів», ― зазначив Богіч Ракочевіч, директор бібліотеки.
За його словами, це підтверджує те, що чорногорська мова не є варіантом сербської мови, а є мовою, яка має лінгвістичну впізнаваність.
«Це ще одна дуже важлива річ для чорногорської нації, оскільки Комітет у Вашингтоні не тільки визнав існування чорногорської мови, а й підтвердив, що чорногорська мова не є варіантом сербської мови, як це донедавна вважалось», сказав Ракочевіч.
Директор Національної бібліотеки зазначив, що міжнародне кодування має важливе значення для кодування та каталогізації книг.
Новорічний Благодійний Ярмарок “IWCK Charity Bazaar”
Почесне консульство Чорногорії у Києві спільно з Посольством Чорногорії взяло участь у 25-му благодійному новорічному ярмарку, який відбувся 2 грудня, організованому Міжнародним жіночим клубом. У першій частині урочистої церемонії відкриття ярмарку всі учасники були представлені через дефіле прапорів. Посол Чорногорії Любомир Мішурович, разом зі своїми двадцятьма колегами, символічним перерізанням стрічки, офіційно відкрили цю подію.
Новорічний Благодійний Ярмарок запропонував цікаву програму, яка насправді представляє своєрідну навколосвітню подорож. Більше п’ятнадцяти тисяч відвідувачів мали можливість познайомитися з національними стравами, історією, справжніми предметами побутової, текстильної, ремесленої продукції з різних країн. На чорногорському стенді всі охочі могли насолодитися традиційними делікатесами національної кухні та дегустацією вин компанії “13.jul-Plantaže”.
Важливо зазначити, що це був торгівельний ярмарок, загальний дохід якого ― як від продажу виставлених предметів, так і з квитків ― призначений для гуманітарних цілей. Ці кошти призначені для різних благодійних установ України, які надають допомогу вразливим особам та дітям з особливими потребами.
У минулому році було зібрано 3,5 млн гривень, приблизно 120 000,00 євро, а цього року очікується більша сума.