• Відкриття Почесного консульства Чорногорії в Україні

  5 грудня 2013 року відбулось урочисте відкриття Почесного консульства Чорногорії в Україні. У церемонії відкриття взяли участь Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Чорногорії Ігор Лукшич, Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий, відомі українські діячі науки, культури та бізнесу.

  Урочистості розпочались з виконання національних гімнів Чорногорії та України, які виконав народний артист України Фемій Мустафаєв. Під час гімну були підняті державні прапори Чорногорії та України.

  У своєму вітальному слові Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Чорногорії пан Ігор Лукшич зазначив, що відкриття Почесного консульства Чорногорії в Україні є ще одним показником зацікавленості Чорногорії та України у розвитку подальшої співпраці.

  Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий у своєму виступі подякував за надану йому честь та зазначив, що докладе всіх зусиль для розвитку плідної співпраці між Україною та Чорногорією в усіх сферах діяльності.

  Також пан Довгий представив ювілейне видання вибраних творів Петра ІІ Петровича Нєгоша у перекладі на українську мову, присвячене 200 річниці від Дня народження видатного чорногорського поета та державника Петра Нєгоша і надруковане за сприяння Посольства України в Чорногорії, Почесного консульства Чорногорії в Україні та Товариства «Україна – Чорногорія».

  Український підприємець пан Ростислав Карандєєв представив бізнес-проект з будівництва фабрики шоколаду в Чорногорії у місті Цетинє.

  Також відбулась презентація сайту Почесного консульства Чорногорії в Україні.

  Протягом заходу Ігор Лукшич та Станіслав Довгий обговорили стратегію подальшої діяльності Почесного консульства.

  Під час урочистості Станіслав Довгий вручив Міністру закордонних справ та європейської інтеграції Чорногорії панові Ігору Лукшичу золоту медаль «200 років з Дня народження Петра Нєгоша» за вклад у розвиток дружніх стосунків України та Чорногорії. Також золотою медаллю був нагороджений український письменник та перекладач Дмитро Павличко за переклад творів Петра Нєгоша та вклад у культурну співпрацю між країнами.