• cult-center6
  • cult-center1
  • cult-center2
  • cult-center3
  • cult-center4
  • cult-center5

  Відкриття Культурного центру Товариства «Україна – Чорногорія»

  5 грудня 2013 року відбулось урочисте відкриття Культурного центру Товариства «Україна – Чорногорія». У церемонії відкриття взяли участь Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ та Голова Парламенту Чорногорії Ранко Кривокапіч, Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Чорногорії Ігош Лукшич, Державний секретар Чорногорії з політичних питань Володимир Радулович, Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий, відомі українські діячі науки, культури та бізнесу.

  З 2006 року існує Товариство «Україна – Чорногорія», яке плідно працює на ниві двосторонніх відносин між Україною та Чорногорією та за сприяння якого було втілено ряд двосторонніх проектів.

  Відкриття Культурного центру є ще одним етапом у розвитку співпраці між Чорногорією та Україною. Культурний центр представлятиме не лише багатовікову спадщину чорногорської культури, а й культурне життя сучасної Чорногорії. Планується організація спільних українсько-чорногорських літературних проектів, зокрема плануються заходи присвячені 200 річниці від Дня народження видатного українського поета та художника Тараса Шевченка.

  Почесний консул Чорногорії в Україні та Голова Товариства «Україна – Чорногорія» Станіслав Довгий вручив Президенту Парламентської асамблеї ОБСЄ та Голові Парламенту Чорногорії панові Ранку Кривокапічу золоту медаль «200 років з Дня народження Петра Нєгоша» за його вклад у розвиток двосторонньої співпраці та подякував за підтримку українсько-чорногорських проектів та ініціатив. У свою чергу, пан Кривокапіч відзначив надзвичайно важливе значення Культурного центру Товариства «Україна – Чорногорія», який не лише представлятиме культурне життя та традиції Чорногорії в Україні, а й сприятиме розвитку співпраці між країнами у різних сферах культури.

  Під час заходу відбулась презентація двомовного видання творів Петра ІІ Петровича Нєгоша у перекладі на українську мову. Книга була видана за сприяння Посольства України в Чорногорії, Почесного консульства Чорногорії в Україні та Товариства «Україна – Чорногорія» та присвячена 200 річниці від Дня народження видатного чорногорського поета та державника Петра Нєгоша.